2. Zraz RCC - Kováčová 2007 - Renault Classic Club

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

2. Zraz RCC - Kováčová 2007

 
Začiatkom júna sa konal 2. zraz obdivovateľov značky Renault, kúsok od Zvolena, v obci Kováčová.
Stretlo sa tu celkovo 23 súťažných posádok, na starších aj novších Renaultoch.  V piatok bolo pripravené posedenie a zoznamovanie sa. No už v sobotu ráno mali účastníci za úlohu dostať svoje krásne tátoše z kempu v Kováčovej na námestie v Kremnici. Poviete si, nič ťažké, lenže cesta viedla vedľajšími cestičkami, doplnená o rôzne záludné úlohy. V nich si pomerali sily aj spolujazdci.
Jednou z úloh bolo otestovať si schopnosť ovládať svoje vozidlo s malým labyrintom na prednej kapote kde bolo treba dostať guličku na správne miesto. Nechýbala ani jazda rovnomernosti na vyhradenom cvičisku.

Celá trať sa išla podľa itinerára, ktorého sa bolo potrebné držať a v rámci neho nájsť a splniť čo najviac úloh.  Cieľom bolo čo najbližšie sa priblížiť k určenému času. Našli sa aj takí účastníci ktorí neobsedeli dlho v aute a boli v cieli takmer skôr ako tam stihli dorazilť organizátori. Tí totiž nesedlali neskrotné kone pod kapotou 30 ročného Renaultu Alpine 310. Posádka na tejto rakete si to švihla zo štartu do cieľa najkratšou cestou. Žiaľ, cenu za najrýchlejší čas sme neudeľovali, no verím, že tá by bola určíte ich.
Najhladší priebeh orientačnej jazdy sa podaril posádke z vozidlom R4CV, ktorá na trati najmenej poblúdila.
V cieli si dali účastníci chutný obed na doplnenie energie. Po malom relaxe sme spolu s Renault Twingo klubom zorganizovali malú vyhliadkovú jazdu mestom Kremnica, počas ktorej sme povozili deti z detského domova Mauricius a neskôr im aj venovali rôzne darčeky.

Cesta späť do kempu bola prevedená ako spoločná spanilá jazda s malou zástavkou na peknom ranči, kde sme sa opäť občerstvili a poniektorí si aj zajazdili na koňoch.
Záver dňa patril posedeniu pri narazených súdkoch piva, kofoly a opečenom mäsku, doplnený o rôzne športové aktivity a dlhotrvajúce rozhovory o našich motorových láskach.
Nedeľné ráno patrilo malému prekvapeniu vo forme mašličiek a pásoch z toaletného papiera na každom tátošovi. Mnohým sa dobre spalo, tak bol vyhlasovaný budíček pre ešte spiace posádky.
Okolo 1000 hod. bola odštartovaná čumjazda. Úlohou účastníkov bolo na danej trase nájsť čo najviac rôznych objektov podľa foto-itinerára a čo najpresnejšie si zaznačiť ich polohu. Objekty mali rôzne bodové ohodnotenie, podľa obťažnosti ich nájdenia.
Okolo obeda sa nám podarilo celu akciu vyhodnotiť a vyhlásiť výsledky.

Hlavnú cenu získala posádka z Prešova, i napriek ich  malému poblúdeniu. Boli nováčikom akcie, nakoľko tmavozelený Renault R8 patrí do ich garáže len od marca. Ukázalo sa, že v ich prípade platilo staré známe „prišli videli a zvíťazili“. Akciu sme vyhodnotili ako vydarenú a uzavreli vetou: „Tešíme sa už na ďalší ročník“.

Maj Majko

Výsledky súťaží a celkové poradie
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky